Друзі! Ми працюємо! Слава Україні!

 

Апостиль і легалізація

Якщо ваші документи, які видані на території України, будуть використані за кордоном, їх необхідно апостилювати або легалізувати.

Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах для країн-учасниць Гаазької конвенції 1961 р. і засвідчує справжність підпису особи, яка підписала документ, і автентичність печатки на документі.

Якщо країна, для якої оформляються документи, не є учасницею Гаазької конвенції, документи проходять процедуру легалізації.и.

На території України Апостиль проставляється трьома організаціями:

  • Міністерством юстиції
  • Міністерством закордонних справ
  • Міністерством освіти і науки.
Notary public signing document at his workplace

Міністерство освіти і науки проставляє штамп Апостиля на документах, що належать до сфери освіти і науки, виданих навчальними закладами, державними органами, установами і організаціями. До них належать дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та ін.

Міністерство юстиції України – на наступних документах: свідоцтвах і довідках, виданих РАГСом, документах, виданих або засвідчених державними або приватними нотаріусами, рішеннях суду.

Міністерство закордонних справ апостилює довідки, видані архівними установами України, довідки про стан здоров’я (попередньо завірені в Міністерстві охорони здоров’я), довідки, видані МВС.

Термін розгляду документів становить 5 робочих днів.

Апостильовані документи не вимагають подальшого засвідчення і визнаються державними органами країн-учасниць Конвенції.

Однак для деяких країн (Італія, Іспанія) після проставлення апостилю документи необхідно подавати до Посольства для засвідчення.

Якщо документи необхідно використовувати в країні, що не приєдналася до Конвенції, їх слід легалізувати, тобто засвідчити у Міністерстві юстиції, Міністерстві закордонних справ і у Консульському відділі посольства країни, для якої оформляються документи.

Для виконання процедури легалізації третіми особами необхідно оформити нотаріальну довіреність.

У нашому Бюро перекладів Вам посприяють у апостилюванні та легалізації ваших документів.

n